Ž. Jurgutytės „Bayer“ puiki sezono pradžia, R. Ivanauskaitės debiutas Islandijoje bei kiti rezultatai

2019-09-16

Šią savaitę Lietuvos rankininkės varžėsi ne tik nacionaliniuose čempionatuose, bet pradėjo savo sezonus ir tarptautinėse varžybose.

jurguŽivilės Jurgutytės „Bayer“ (Vokietija) nepaliko vilčių Virginijos  Skučaitės Nikosijos „Latsia“ (Kipras) ekipai ir antrosiose EHF taurės rungtynėse. Pirmąjį vokiečių klubas buvo laimėjęs rezultatu net 40:5, tad antrosios rungtynės jau tebuvo formalumas. Antrajame mače Kipro rankininkės ir vėl sugebėjo pasižymėti vos 5 kartus, o varžovės iš Vokietijos atsakė net 36 ir žengė į kitą etapą. Kitame etape Ž. Jurgutytės „Bayer“ ekipos laukia jau kur kas rimtesnis išbandymas – Vengrijos klubas „DVSC Schaeffler“.

Puikiai „Bayer“ ekipa startavo ir aukščiausioje Vokietijos lygoje, kur per pirmuosius du turus iškovojo abi pergales. Pirmosiose naujojo sezono rungtynėse Lėverkuzeno merginos 24:16 nugalėjo „Neckarsumer“ merginas, o lietuvaitė prie pergalės prisidėjo 1 įvarčiu. Antrosiose rungtynėse jau išvykoje 24:22 nugalėtos „Buxtehuder“ rankininkės.

Pergale sezoną antrojoje Bundeslygoje pradėjusi Gretos Kavaliauskaitės „09 Kirchof“ ekipa, antrajame ture jau patyrė pralaimėjimą. Lietuvės atstovaujama ekipa išvykoje 26:33 nusileido „VFL Waiblingen“ klubui. G.Kavaliauskaitė buvo tarp rezultatyviausių savo ekipos žaidėjų ir pasižymėjo 4 įvarčiais.

simona kolosovėPralaimėjimą antrajame ture patyrė ir Simonos Kolosovės atstovaujama Berlyno „Fuchse“ ekipa, kuri namuose 22:28 nusileido „TSV Nord Harrislee“ rankininkėms. Šįkart S. Kolosovė jau nebuvo tokia rezultatyvi ir pasižymėjo 1 įvarčiu.

Naujajį sezoną lygiosiomis pradėjęs Jūratės Žilinskaitės „Harrenberg“ klubas šiame ture jau galėjo džiaugtis ir pergale. Lietuvaitės ekipa dramatiškose rungtynėse 25:24 nugalėjo „TVB Wuppertal“ komandą. J. Žilinskaitė šiose rungtynėse nežaidė.

Triuškinamu pralaimėjimu sezoną pradėjusi Brigitos Ivanauskaitės „Rodertal“ ekipa atsitiesė antrojo turo rungtynėse. Lietuvaitės klubas 25:23 palaužė TG „Nurtingen“ ekipą. B. Ivanauskaitė šiose rungtynėse pelnė 5 įvarčius ir buvo antra pagal rezultatyvumą savo ekipoje.

Į Islandiją šį sezoną persikėlusi Roberta Ivanauskaitė pirmosiose savo rungtynėse „Afturelding“ ekipoje pasižymėjo 3 įvarčiais, Tačiau jos atstovaujama ekipa  13:15 nusileido „IBV“ komandai, kurioje dar pernai rungtyniavo Greta Kavaliauskaitė.  Po savo debiutinių rungtynių Islandijoje R. Ivanauskaitė teigė, jog nors traumos padarinius dar jaučia, tačiau stengiasi, kuo greičiau įsivažiuoti: „Sąlygos čia labai geros, kol kas esu labai patenkinta tuo, kad esu čia. Bandau, kuo greičiau atgauti sportinę formą, kadangi daug laiko dėl traumos praleidau be rankinio. Jau dabar gaunu daug žaisti, tad tikiuosi su laiku viskas tik gerės“.

Ekipą tarpsezoniu pakeitė ir Marija Gedroit, kuri prisijungė prie Madeiros „SAD“ ekipos, rungtyniaujančios aukščiausioje Portugalijos lygoje. Lietuvės atstovaujama ekipa pirmosiose rungtynėse sužaidė lygiosiomis 19:19 su kita Madeiros ekipa „CS“.

Varžybų rezultatai