„Žalgirietes“ pasitinka ispaniškas „šaltis“

2018-02-09

Kauno „ACME – Žalgirio“ merginų šeštadienį Malagoje laukia vienos svarbiausių sezono rungtynių. Namuose varžoves rezultatu 28:24 įveikę kaunietės išvykoje sieks išlaikyti susikurtą pranašumą.

Penktadienį jungiamuoju skrydžiu per Frankfurtą Lietuvos rankininkės pasiekė Malagą, kurią šiuo metu sukaustęs kiek neįprastas šaltis. Nors termometrų stulpeliai nukritę tik į 10 laipsnių šilumos, ispanams tai sukelia nemažai problemų. Pagal EHF reikalavimus salėje, kurioje vyksta rungtynės temperatūra negali būti žemesnė nei 18 laipsnių šilumos. Vis tik šią problemą Ispanijos klubas turėtų išspręsti ir šeštadienį 19:00 val. rungtynės Kartamos miestelyje šalia Malagos turėtų įvykti.

Kauno „ACME – Žalgiris“ apie ispaniškus „šalčius“ šiuo metu galvoja turbūt mažiausiai. Į Malagą kaunietės išvyksta su 4 įvarčių persvara ir realiomis galimybėmis kovoti dėl patekimo į kitą EHF „Iššūkio“ taurės etapą. Pergalė arba pralaimėjimas mažesniu nei 4  įvarčių skirtumu atvertų kelią tarp 8 stipriausių lygos komandų. Pirmajame etape žalgirietės dar rudenį nugalėjo Londono „Great Danes“ merginas ir pirmą kartą pateko į kitą varžybų etapą.

ilčiukaitėPirmosiose rungtynėse viena rezultatyviausių „ACME Žalgirio“ žaidėjų buvo po traumos sugrįžusi uteniškė Dovilė Ilčiukaitė. Krašte žaidžianti rankininkė prieš atsakomąsias rungtynes teigė, jog pergalė Kaune pridėjo daug pasitikėjimo savo jėgomis.

Rungtynes Kaune pradėjote kiek strigdamos. Kas vėliau padėjo pakreipti įvykius sau naudingesne linkme?

Rungtynių pradžioje koją pakišo jaudulys. Pirmajame kėlinyje buvo momentų, kai strigo tiek gynyba, tiek puolimas. Pertraukos metu aptarėme klaidas, kurių daryti negalime, jei norime pasiekti pergalę. Antrąjį kėlinį pradėjome labiau susikaupusios, pasitikėdamos viena kita, buvome lyg vienas kumštis ir tai buvo mūsų raktas į pergalę.

Kaip vertinat savo galimybes Ispanijoje?

Po rungtynių Kaune įgavome pasitikėjimo ir pamatėme, jog tikrai galime ne tik kovoti,bet ir laimėti. Išvykos rungtynės visada būna sunkesnės, tad tikrai nepasiduosime po šios pergalės ir kovosime iki paskutinių sekundžių. Mūsų tikslas aiškus – kitas etapas.

Kuo dar galbūt galėtumėte nustebinti varžoves?

Kovingumu varžovių jau tikrai nenustebinsime. Visada yra detalių, kurias galime ir turime pagerinti. Stengsimės pagerinti pačią žaidimo kokybę, išlaikyti maksimalią koncentraciją visų rungtynių metu ir laikytis savo žaidimo plano.

 

Varžybų rezultatai