Žalgirietės susigrąžino pirmąją poziciją

2015-11-22

Antrąjį Lietuvos moterų rankinio čempionato ratą komandos pradėjo Klaipėdoje ir Šiauliuose. Lietuvos čempionės Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ rankininkės uostamiestyje susigrūmė su vietos „Dragūnas-Viesulas“ ekipa, o vicečempionės HC „Garliava SM-CASCADA“ ekipa tikrino Šiaulių SM „Dubysa-Salve“ pajėgumą.

Abejose rungtynėse pajėgesnės buvo favoritės – žalgirietės nugalėjo uostamiesčio klubą santykiu 37:29 (20:13), o Kauno rajono atstovės įveikė Šiaulių komandos pasipriešinimą rezultatu 45:32 (20:12).

Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ ekipoje įvarčiais pasižymėjo aštuonios rankininkės, tai Brigita Ivanauskaitė (9įv.), Aistė Drakšutė, Deimantė Briedytė ir Fausta Abrutytė (po 4įv.), Dovilė Mižutytė (3įv.), Jolanta Mižutienė ir Dovilė Kasparavičiūtė (po 2įv.), Akvilė Tolvaišaitė (1įv.).

„ACME-Gaja-Žalgiris“ komandoje rezultatyviai rungtyniavo dvylika žaidėjų, iš kurių pasižymėjo Dovilė Ilčiukaitė 6 kartus, Audinga Kniubaitė ir Gabija Vidūnaitė po 5, Daiva Būtėnaitė-Drevinskienė ir Simona Kazlauskaitė po 4, Greta Burkaitė ir Inesa Verbovik  po 3, Laura Žukovaitė ir Viltė Lubytė  po 2, Neringa Palionytė, Rita Oksaitė ir Klaudija Šidlauskytė po 1.

Šiaulių SM „Dubysa-Salve“ komandoje labiausiai aktyvios bei rezultatyvios buvo dvi patyrusios žaidėjos, tai Urtė Mockevičiūtė bei Lina Abramauskaitė, pelniusios atitinkamai 10 ir 8 įvarčius, o taip pat Neringa Gudaitytė (5įv.), Ramunė Poškutė (4įv.), Rita Paukštė, Kamilė Jaroslavaitė, Deimantė Pupšytė, Deimantė Laurinavičiūtė ir Monika Marcinkevičiūtė (po 1įv.)

Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“ klube tikslumu pasižymėjo Diana Šatkauskaitė (12įv.), Greta Rinkevičiūtė, Kamilė Bušaitė ir Laima Bernatavičiūtė (po 6įv.), Laura Masiulevičiūtė (4įv.), Evelina Dževerakaitė (3įv.), Karolina Sparnauskaitė ir Emilė Aglinskaitė (po 2įv.), Eglė Laurinavičiūtė, Ingrida Dainauskaitė, Ugnė Slavėnaitė ir Erika Drūlytė (1įv.).

„Klaipėdoje rungtynių tarp uostamiesčio ir kauniečių pradžia buvo apylygė, tačiau po pirmojo kėlinio pusiaujo šalies čempionės spustelėjo bei laimėjusios atkarpą  5:1 ėmė tolti. O po to, kai „Dragūnas-Viesulas“ ekipos lyderė Brigita Ivanauskaitė nepataikė nuo 7m. žymos, žalgirietės nesulaikomai nuskubėjo į priekį. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad jaunosios klaipėdietės, nors ženkliai atsilikdamos antrojo kėlinio pirmoje pusėje rezultatas buvo išaugęs iki 16:25, nesudėjo ginklų ir priešinosi iš visų jėgų pripažintom rankininkėms, šalies čempionėms „ACME-Gaja-Žalgiris“ komandai. Po penketos minučių pajūrio rankininkės ištirpdė atsilikimą iki 21:26, bet tai buvo viskas, ką jos galėjo padaryti. Patyręs ir kovų užgrūdintas Kauno klubas neleido varžovėms daugiau pagalvoti apie kitokį rezultatą. Nugalėjo „ACME-Gaja-Žalgiris“ aštuonių įvarčių persvara – 37:29“, – po rungtynių dvikovos eigą įvertino susitikimo inspektorius Romas Sindaras.

„Dvikova Šiauliuose niekuo nesiskyrė nuo kitų tokio pobūdžio dvikovų, kai susitinka lyderis su žemesnio rango atstovėmis. Garliavietės tik kelias minutes rungtynių pradžioje leido šeimininkėms palaikyti lygų rezultatą, vėliau viešnių persvara niekam nekėlė abejonių. Jeigu kartais ir leisdavo SM „Dubysa-Salve“ septynetukui priartėti, tuoj pat įjungdavo aukštesnę pavarą ir iškart nutoldavo saugiu atstumu. Todėl jau po pirmojo kėlinio tapo aišku, kas yra kas. Rezultatas aiškiai iliustravo jėgų santykį aikštelėje, kai Garliavos klubas buvo sukaupęs ryškų aštuonių įvarčių pranašumą. Savaime suprantama, antroje susitikimo dalyje sprendėsi ne nugalėtojas, o kokiu skirtumu laimės Kauno rajono atstovės. Jos dar padidinusios atotrūkį užtikrintai baigė dvikovą trylikos įvarčių persvara“, – pasibaigus dvikovai išdėstė savo mintis rungtynių inspektorius Sigitas Dambrauskas.

Po šio turo kovų į lyderio pozicijas sugrįžo Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ komanda, kuri, kaip ir HC „Garliava SM-CASCADA“ turi po 8 taškus, bet žalgirietės yra laimėjusios tarpusavio mačą.

Po pirmųjų antrojo rato kovų tokia turnyro padėtis:

Nr. Komanda Rung. Laim. Lyg. Pral. Įvarčiai Taškai
1. Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ 5 4 0 1 188:146 8
2. Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA 5 4 0 1 190:139 8
3. Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ 4 3 0 1 123:129 6
4. Šiaulių SM „Dubysa – Salve“ 5 1 0 4 139:189 2
5. Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ 5 0 0 5 148:185 0

Įsibėgėjant čempionatui užtikrintai rezultatyviausiųjų žaidėjų sąraše pirmauja Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ komandos atstovė Brigita Ivanauskaitė, savo sąskaitoje po penkerių rungtynių turinti 63 įvarčius, jų tarpe 15 taiklių metimų nuo 7 metrų žymos.

Dabar Lietuvos moterų rankinio čempionato dalyvės „atostogaus“ dvi savaites. Varžybos bus atnaujintos gruodžio 5 dieną Kaune ir Klaipėdoje.

 

Varžybų rezultatai