„Žalgirio“ rankininkės nuvainikavo čempiones ir finale susitiks su „Egle“

2022-05-01

Lietuvos moterų rankinio lygoje paaiškėjo finalo pora. Finalo serijoje iki trijų pergalių susitiks Kauno „ACME-Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė“.

Reguliariojo sezono nugalėtojos „Žalgirio“ rankininkės pusfinalyje abu kartus pranoko Lietuvos čempionės titulą praradusią Kauno rajono „CASCADA-HC Garliavą“. Atsakomosiose rungtynėse žalgirietės laimėjo svečiuose rezultatu 32:25 (16:11). Pirmose pusfinalio rungtynėse „Žalgiris“ iškovojo pergalę 43:30.

Garliava_Zalgiris

Nugalėtojas į priekį vėl vedė komandos lyderės. Audinga Kniubaitė pelnė 12 įvarčių, Dovilė Ilčiukaitė prie pergalės pridėjo 8 įvarčius. „Garliavos“ komandai Karolina Sparnauskaitė pelnė 11 įvarčių, Kamilė Bušaitė įmetė 8 įvarčius.

„Atsakomosiose rungtynėse žaidėme prasčiau, negu pirmose, bet to užteko pergalei. Jautėsi tiek fizinis, tiek ir psichologinis nuovargis, nes nedažnai tenka rungtyniauti kas kelias dienas. Bet tokios pat sąlygos buvo ir varžovėms. Čempionės titulą praradusi „Garliava“ šį sezoną susilpnėjo, nes neteko vienos iš lyderių. Tuo tarpu mūsų komanda, lyginant su pernai, sustiprėjo. Praėjusį sezoną lemiamoje čempionato stadijoje neturėjome į Ispaniją išvykusios Audingos Kniubaitės ir Vokietijoje žaidusios Dovilės Ilčiukaitės. Tai patyrusios žaidėjos, kurios sustiprino komandą ir yra mūsų lyderės“, – sakė praėjusiame čempionate bronzos medalius iškovojusios „Žalgirio“ komandos treneris Antanas Skarbalius.

Daug atkakliau klostėsi kitas pusfinalis, kuriame susitiko dvi sostinės komandos. Atsakomosiose rungtynėse „Eglės“ rankininkės išplėšė pergalę iš „Tauro“ komandos minimaliu skirtumu 29:28 (15:18). Pirmas rungtynes „Eglė“ laimėjo 30:28.

Vilniaus Egle

Beatričė Ruseckaitė nugalėtojoms surinko 7 įvarčius, 6-is įmetė Greta Sadauskaitė. „Tauro“ gretose rezultatyviausia buvo Silvija Mackonytė, pelniusi 9 įvarčius, Dominyka Andronik įmetė 8 įvarčius.

„Labai džiaugiamės antrus metus iš eilės patekę į finalą. Pergalę lėmė charakteris. Tribūnose buvo neįtikėtina atmosfera ir mūsų užsivedimas buvo toks, kokio norisi kiekvienose rungtynėse. Kai rungtynes stebi pilna salė žiūrovų, tai žaidėjoms yra didžiulis papildomas stimulas iš savęs išspausti viską ir dar daugiau. Dėkojame žiūrovams už neįtikėtiną palaikymą ir varžovėms už atkaklią kovą“, – teigė „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas.

Finalo serija iki trijų pergalių prasidės gegužės 12 d. Aikštelės pranašumą turės reguliarųjį sezoną laimėjusios „Žalgirio“ rankininkės. Šį sezoną tarpusavyje „Žalgiris“ ir „Eglė“ susitiko tris kartus. Visus tris kartus – dukart čempionato rungtynėse ir LRF taurės finale pergales šventė kaunietės.

„Esame įsitikinę, kad turime laimėti finalą. Bet sunku prognozuoti kaip viskas klostysis ir kiek prireiks rungtynių. „Eglė“ turi daugiau lygiaverčių žaidėjų ir kone visose pozicijose turi daugiau lygiaverčių keitimų negu mes. Tai stipri komanda ir laukia labai įdomus finalas“, – sakė A. Skarbalius.

„Favoričių etiketę priskirtume varžovėms, nes „Žalgiris“ šį sezoną laimėjo tiek reguliarųjį sezoną, tiek ir LRF taurę. Bet finale veikia emocijos, žmogiškasis faktorius ir finale galima laukti įdomios kovos ir įdomių rezultatų. Mūsų stiprioji pusė – lygi komandos sudėtis. Neturime aiškiai išreiktų lyderių ir bet kuri žaidėja gali iššauti bet kuriose rungtynėse. Tuo tarpu „Žalgirio“ gretose yra dvi aiškios lyderės, kurios tempia komandą ant savo pečių. Reiks rasti priešnuodžių, kaip jas sustabdyti“, – tvirtino K. Kaladinskas.

Kovas dėl bronzos medalių „Tauro“ ir „Garliavos“ komandos pradės taip pat gegužės 12 d. Dėl bronzos apdovanojimų kovojama iki dviejų pergalių.

Varžybų rezultatai